Trzecie urodziny Studio Szycia – co przez miniony rok wydarzyło się moim krawiectwie.

Urodziny firmy krawieckiej Studio Szycia.

Trzecie urodziny Studio Szycia – co przez miniony rok wydarzyło się moim krawiectwie.

Trzecie urodziny Studio Szycia – co przez miniony rok wydarzyło się moim krawiectwie.

Ten miniony rok obfitował w różnego rodzaju fenomeny i sytuacje nie do pomyślenia jeszcze kilka lat temu. Dlatego tym bardziej chcę się podzielić tym co się działo i co się zmieniło w mojej firmie. Zacznę tym razem od krótkiej wyliczanki wydarzeń a następnie krótko streszczę je w dalszej części artykułu.

Po pierwsze ! – zamiana produkcji na potrzeby rynku.

Przez jakiś czas nastąpiła zmiana formy działania mojej firmy gdyż zamiast ozdobnych i szykownych stroi szyliśmy maseczki ochronne zgodnie z wymogami jakie nasz rząd nakreślił dla całego społeczeństwa w Polsce. Muszę przyznać iż przestawienie się na inny asortyment nie było takie trudne. W miarę szybko zaprojektowałam kilka modeli i wielkości aby zadowolić tych, którzy potrzebują mieć eleganckie i dobrze dopasowane maseczki na nos i usta. Cieszę się, że maseczki były numer jeden i wiele instytucji państwowych i firm prywatnych zamówiło je dla swoich pracowników. Po jakimś krótkim czasie rozpoczęła się równocześnie produkcja maseczek wielokolorowych i ozdobnych z nadrukami aby przekuć brak imprez i spotkań okolicznościowych w swoisty manifest samego siebie poprzez różnego rodzaju maseczki i ich kolorystykę. Można je obejrzeć i sobie przypomnieć z jednego z artykułów z mojego blogu, najlepiej kliknąć tutu:

Nie zabrakło również maseczek dla młodych par, które w tym czasie brały zaplanowany wcześniej ślub. Można na nie zerknąć w moim blogu w tym artykule klikając tu:

Powstały również krótkie filmy na temat produkcji maseczek ochronnych który można zobaczyć tutu.

Po drugie ! – zbiór tkanin

Przez cały miniony rok trwała zbiórka i kolekcjonowanie oraz uzupełnianie mojego magazynu z różnymi rodzajami tkanin, które teraz stanowią pokaźną kolekcję. Można sobie przypomnieć i zerknąć na nią osobiście lub przypomnieć sobie z mojego artykułu pod tym linkiem:

Jeszcze co prawda mój zbiór nie chyba nie zasługuję na rangę sklepu z tkaninami ale już nie dużo mu brakuje. Może następny rok będzie na tyle cenny, że uda mi się zrealizować i ten cel. Mimo to mogę spokojnie zapraszać Panie i Panów do przepastnych czeluści mojego magazynu bo wiem, że zawsze znajdą coś ciekawego dla siebie.

Po trzecie !marynarki męskie

Rozpoczęłam szycie indywidualnych ekstrawaganckich marynarek dla elity z naszego miasta. Niebawem myślę, że pojawi się artykuł o tej tematyce w moim blogu, którym otworzy szeroko oczy co można wyczarować w moim krawieckim zakątku. Właśnie tak to nie pomyłka, że możliwe jest uszycie męskich marynarek u mnie w firmie. W zasadzie nie ma nic zaskakującego a tym bardziej niemożliwego przecież takie były założenia od samego początku iż ma być wyjątkowo i nie ma tematów do uszycia . Przecież się zawsze chwalę, że zakres mojej działalności jest dosyć szeroki i nawet moje opisy w artykułach nie obejmują wszystkiego co wychodzi spod moich dłoni na światło dzienne. Wystarczy tylko przyjść lub zadzwonić i zapytać czy dałoby się wykonać …….. a ja zwykle stawiam sobie za cel wykonać następną nietypową produkcje aby podkreślić swoje umiejętności i udowodnić sobie, że się da zrobić wszystko.

Po czwarte ! – park maszyn

Od jakiegoś czasu posiadam urządzenie zwane prasą uniwersalną do wstawiania różnego rodzaju elementów ozdobnych i zapięć do odzieży, pościeli, toreb i nie tylko a są to: zatrzaski, nity, tunele, napy oraz obciąganie guzików materiałem. Dzięki temu niepozornemu urządzeniu mogę teraz swobodnie ozdabiać dżinsy oraz elegancko wykańczać zapięcia na zatrzaski w pościeli i kurtkach. Do tego dochodzi jeszcze ozdabianie kurtek i bluz dresowych tunelami i jak potrzebnego zakończenia tuneli w dresach przy ściągaczu w pasie. Następną gałęzią połączaną i dodaną do moich usług dzięki prasie uniwersalnej jest rynek mebli bo mogę na niej wykonywać guziki pokryte tkaniną. Swoją współprace w zakresie zakupu maszyn opieram w zasadzie na firmie, która jest dobrym potentatem na rynek lubelski a jest nią Hurtownia GT.

Po piąte ! – reklama zewnętrzna

Powstała następna reklama stacjonarna zewnętrzna wolnostojąca przy ulicy Młodej Polski i Tadeusza Smorawińskiego na dzielnicy Czechów w zasadzie naprzeciwko supermarketu Auchan. Jest ona zarówno informacyjna jak również drogowskazem w którą stroną trzeba się udać aby trafić do mojego Studia Szycia. Tablica powała oczywiście dzięki współpracy z firmą ECOFORMAT , która wspiera mnie swoim doświadczeniem i solidnym wykonaniem każdego wykonanego produktu. Śmiało mogę poleć tą firmę jako dobrego partnera w biznesie.

Po szóste ! – regał magazynowy

Powstał na zapleczu duży regał magazynowy o pojemności 2,91 m3 co pozwoliło w nim umieścić końcówki materiałów niezbędne do napraw a czasem do innych wykończeń bieżących projektów w szczególności dla tancerzy. Jeśli chodzi o regały to jeszcze kilka jest w panach ale najpierw są inne cele, które trzeba zrealizować aby piać się do przodu po drabie zdobywców serc wszystkich klientów.

Po siódme ! – reklama zewnętrzna witryny

Witryna mojego zakładu krawieckiego została oklejona reklamą z foli perforowanej dzięki temu mam reklamę po stronie zewnętrznej oraz ograniczenie dla wpadających promieni słońca do środka. Reklama zawiera moją nazwę czyli Studio Szycia oraz ogólny zakres prac jakimi się zajmuję oraz kilka piktogramów określających i wiążących się bezpośrednio z krawiectwem typu: centymetr krawiecki, wieszak, szpulka nici czy maszyna do szycia. Naturalnie nie zabrakło piktogramów a w zasadzie logo portali społecznościowych na których można mnie znaleźć i przez które można się ze mną komunikować, wśród nich jest: Facebook, Messenger, Pinterest, Google, Instagram, email.

Po ósme ! – artykuły w blog

W czasie dorastania do trzecich urodzin firmy powstało ponad dwadzieścia artykuł o różnorodnej tematyce ale głównie wiążącej się z moją działalnością krawiecką i opowiadających o ciekawych realizacjach i wydarzeniach. Cała zawartość treści moich artykułów jest autorska i opowiada o powstawaniu projektów lub dzielę się tym co dla mnie jest najważniejsze podczas kontaktu z klientem a potem podczas produkcji. Dzięki w współpracy z kilkoma znajomi mogłam również swoje projekty pokazać na modelach lub modelkach za co im bardzo dziękuję. Są również ciekawe historie w których opowiadam na przykład: o miłości par zakochanych do siebie i naszych polskich Tatr, które cementuję ich związek poprzez wspólna pasję. Jeśli ktoś jest ciekawy można ten artykuł przeczytać tu. Ponadto artykułu przybliżają różne tematy krawiectwa jakie są dla wielu nieznane i mam nadzieje, że niektórych zainspiruje do tego aby rozpoczęli swoją drogę w tym kierunku. Nie są to może rady od A do Z ale jeśli ktoś wybierze sobie te artykuły a jest ich ponad 120 to bezie mógł wyizolować konkretne informacje i zastosować z powodzeniem w swojej firmie.Loading...